MI lesz veled, felsőoktatás? Oktatásinformatika a felsőoktatásban konferencia

2. kép.jpg

A Károli Gáspár Református Egyetem „Oktatásinformatika a felsőoktatásban” címmel rendezett konferenciát. A Széchenyi István Egyetemet a Módszertani, Digitális és Tanárképzési Főigazgatóság és az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar képviselte a rendezvényen.

A konferencia programja a mesterséges intelligencia (MI) köré szerveződött, ami rendkívül aktuális és jelenleg még szinte teljesen szabályozatlan területe a felsőoktatási gyakorlatnak módszertani, jogi-etikai és technikai téren is. A plenáris üléseken előadások hangoztak el a mesterséges intelligencia és a mérés-értékelés, valamint az európai felsőoktatási digitális átalakulás viszonyáról, valamint a mesterséges intelligencia használatából fakadó jogi és etikai kérdésekről. Ezt egy rövid, interaktív, kiscsoportos beszélgetés követte az előadókkal.

A plenáris előadások egyetemi jógyakorlatok bemutatásával folytatódtak. Középpontba állították a mesterséges intelligencia használatát az felsőoktatásban, a tartalomgenerálást MI-vel az oktatásban-kutatásban, valamint az MI témájú egyetemi továbbképzéseket.

A közös programot egy kerekasztal-beszélgetés zárta Dr. habil. Dringó-Horváth Ida (IKT Kutatóközpont, KRE) vezetésével. A megvitatott témák érintették az intézményi jó gyakorlatokat az MI szabályozása, felhasználási lehetőségei és kutatása kapcsán. A beszélgetésben a következő meghívottak vettek részt:

Dr. habil. Dorner Helga (ELTE PPK Felnőttképzés-kutatási és Tudásmenedzsment Intézet)

Dr. habil. Korpics Márta (NKE, Kreatív Tanulási Iroda)

Dr. habil. Ollé János (PE, Digitális Módszertani Intézet)

Tanyiné dr. Kocsis Anikó (NYE, Matematika és Informatika Intézet)

Dr. Tornai Kálmán (PPKE, Információs Technológiai és Bionikai Kar, Távoktatási Munkacsoport)

1. kép.jpg

A délutáni, kiscsoportos műhelyfoglalkozásokon a résztvevők megismerkedhettek MI-alapú hasznos alkalmazásokkal, valamint konkrét megoldásokat láthattak az MI integrálására a felsőoktatási értékelési rendszerbe.

A szakmai nap folyamán az érdeklődők könyvstandokon megismerkedhettek a konferencia témáihoz kapcsolódó, a szerzők, szerkesztők által személyesen bemutatott könyvekkel. A Széchenyi István Egyetem felsőoktatás-pedagógiai kiadványait Dr. Lőrincz Ildikó és Dr. Makkos Anikó ismertette egy külön standon.

A szakmai nap részletes beszámolójáról itt olvashat.