Új szakmai partner a közösségszervezés szakon

Agyagos2.jpg

Vendégünk volt az agyagosszergényi népfőiskola

2022. október 24-én az agyagosszergényi Közi Horváth József Népfőiskola vezetője Szalai Viktor és munkatársai interaktív előadást tartottak a másodéves közösségszervezés BA szakos hallgatóknak.

Agyagos1.png   A népfőiskola 11 évvel ezelőtt alakult, a közösségért felelősséget vállaló, tenni akaró, a kulturális értékeket védő, a tudást és a tehetséget tisztelő, és azt fejleszteni kívánó 11 fő elhatározásával.

Agyagos4.jpg   Közművelődési tevékenységeik között szerepelnek előadások, helytörténeti kiállítások, honismereti kirándulások, hagyományőrző rendezvények, tanfolyamok, konferenciák, vetélkedők, filmvetítések, túrák, de könyvkiadással, adománygyűjtéssel is foglalkoznak.

Agyagos5.jpg    Agyagos6.png

Innovatív kezdeményezésük az Ifjúsági Közösségi Műhely, illetve a térség tehetséges fiataljainak a felkarolása. Tevékenységükről interaktív foglalkozás keretében beszéltek és a játékos feladatok mellett még a helyi népi étellel, a Nocsaki-tekerccsel is megleptek bennünket.

Dr. Vehrer Adél
egyetemi docens