Sövény – Ökoolimpia Diákoknak 2023.április 20-án és 21-én

DSC_0414.jpg

Fotó: Csapó Balázs - Kisalföld

 

Sövény – Ökoolimpia Diákoknak  - Gyógypedagógia szakos hallgatók részvételével

 

  1. április 20-án és 21-én immáron második alkalommal került megrendezésre a „Sövény – Ökoolimpia Diákoknak” szemléletformáló rendezvény a győri Olimpiai Sportpark területén. A rendezvény – amelynek szervezője Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata - játékosan, vetélkedő formájában irányítja a gyermekek figyelmét a környezetvédelem fontosságára, bővíti ismereteiket a fenntarthatóságról.

A rendezvény első napján fogyatékossággal élő gyermekek által alkotott csapatok vetélkedtek egymással. Ezen a napon a SZE Apáczai-kar 12 elsőéves gyógypedagógia szakos hallgatója segítette a szervezők munkáját a játékok lebonyolításában. Közülük Illy Borbálával és Pimper Klaudiával beszélgettem élményeikről, tapasztalataikról.

Honnan érkeztek a versenyző kisdiákok?

A gyerekek három általános iskolából érkeztek, és hat csapatba osztották be őket. Egy-egy csapaton belül voltak kisebb, fiatalabb és nagyobb, idősebb diákok is.

Mi volt a feladatok központi témája?

A környezettudatosság, környezetvédelem.

Milyen típusú feladatok voltak?

Borbála: Összesen hat állomás volt. Azon az állomáson, ahol én segítettem egy akadálypálya volt felállítva. A pálya egyes részein három szelektív „kuka” volt kihelyezve, illetve a pályán a „szelektív színeknek” megfelelő kislabdák voltak elrejtve. A gyerekeknek az volt a feladatuk, hogy miközben végigmentek a pályán, össze kellett gyűjteniük a kislabdákat, és a megfelelő szemetes „kukába” kellett bedobniuk őket.

DSC_0506.jpg

Fotó: Csapó Balázs – Kisalföld

Klaudia: Voltak sportos állomások, például ahol én segítettem, ott evezős ergométerek voltak, amelyeken a csapattagoknak 500 métert kellett „húzniuk”, evezniük. A gyerekek nagyon élvezték. Egy kisfiú például miután megtudta az ott segítő sportolótól, hogy neki mennyi a rekordja, mindenáron teljesíteni akarta azt a távot, nem akart felállni a géptől.

DSC_0450.jpg

Fotó: Csapó Balázs – Kisalföld

Volt olyan állomás is, ahol festeni, rajzolni kellett, de ott is természetesen a környezetvédelem volt a téma.

DSC_0468.jpg

Fotó: Csapó Balázs - Kisalföld

A rendezvény nagyon jól szervezett volt, a hangulat családias, a gyerekek kísérői közvetlenek, hálásak voltak a hallgatói segítségért.

Mi volt a rendezvény üzenete?

Borbála: Nagyon kell vigyáznunk a Földre.

Klaudia: A fogyatékossággal élő gyerekek nagyon kitartóak, lelkesen csinálták a feladatokat, és biztosan sokat tanultak a környezetvédelemről, fenntarthatóságról szinte észrevétlenül.

Borbála: Megható volt, ahogy a gyerekek egymást biztatták, szurkoltak egymásnak. Hálásak voltak egy mosolyért, dicséretért. Nagyon szeretetteljesek egymással, aki teljesítette a feladatot, azt megölelték.

Hogy éreztétek magatokat a rendezvényen?

Borbála: Nagyon jól éreztem magam, és ez az esemény megint megerősített abban, hogy jó helyen vagyok a gyógypedagógia szakon, ezt szeretném csinálni, sérült gyerekekkel szeretnék foglalkozni, nekik segíteni a jövőben.

Klaudia: A nap végére elfáradtam, de ugyanakkor feltöltődtem, szívesen ott maradtam volna még. Mielőtt a gyógypedagógia szakra jelentkeztem, elvégeztem a gyógypedagógiai asszisztens OKJ-s képzést, így én már voltam gyakorlaton olyan intézményekben, ahol fogyatékossággal élő gyerekekkel foglalkoznak, így valamennyire tudtam, hogy mire számíthatok.

Borbála és Klaudia a gyógypedagógia szak kapcsán elmondták, hogy tetszik nekik, hogy a szak nagyon gyakorlatorientált. Mivel még csak elsőévesek, egyelőre csak hospitálási gyakorlatokon voltak, de már így is többféle intézménybe nyertek betekintést. Már most tudják, hogy melyik szakirányt szeretnék majd választani, illetve Borbála nagyon várja a pszichopedagógia szakirány indítását is.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a képeket Csapó Balázsnak, a Kisalföld napilap fotóriporterének.

 

Események

Meghívó Szabó Hedvig műhelyvitájára 2024. November 7. 13:00 - 15:00
Beszélgess velem! 2024. November 21. 17:00 - 18:00