Kummerspeck kiállítás Megnyitó: 2024. február 29. 17:00 órakor a CZIRÁKI LAJOS KIÁLLÍTÓTÉRBEN

Plakát.png

Aki a Széchenyi István Egyetem Apáczai-karának második emeleti Cziráki Lajos Kiállítótérben jár, színes világba nyer bebocsátást, Boda Viktória, Borbély Virág Fruzsina és Nagy Zsófia KUMMER – SPECK c. kiállítását tekintheti meg. 2024. március 14 –ig. Győr Liszt Ferenc u. 42.

A kiállítást megnyitóján köszöntőt mondott dr. Pongrácz Attila dékán, Derczó Tibor a Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola igazgatója. A kiállítást dr. habil. Horváth Nóra egyetemi docens, a Műhely folyóirat főszerkesztője nyitotta meg.

„A csodálatos munkákat látva sokakban talán fel sem merül, hogy egy-egy alkotás mögött mennyi küzdelem és szenvedés van, s hogy habár az alkotók egészen fiatalok, néhányuknak már most olyan akadályokat kell leküzdeni, melyekhez elengedhetetlen a bátorítás, a lelki segítség, a biztos háttér megteremtése, a motiválás, a megerősítés, vagyis a pozitív visszajelzések sora, melyek nélkül bárki elveszítené az erőt, ami a folyamatos önkifejezéshez pedig nélkülözhetetlen. Bármennyire is erős lelki alkat és nagy tehetség valaki, a környezet felismerése, elfogadása és támogatása nélkül nem garantált a kibontakozása. A Széchényi István Egyetem, és azon belül az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar vezetése büszkén vállalja fel a támogató szerepet a TALENTUM Fiatal Alkotókat Támogató Rendezvénysorozatával. A vendégeket köszöntő vezetők kihangsúlyozták, bíznak benne, hogy a jövőben még nagyon sok hasonló együttműködésben és együttgondolkodásban lehet részük, nézőként és támogatóként egyaránt!”

A kiállítás nagy érdeklődés mellett nyílt meg.

CI9E8583.jpg  CI9E8569.jpg

CI9E8509.jpg  CI9E8510.jpg