Író-olvasó találkozó Sütő Csaba András költővel, szerkesztővel

Sütő Csaba András - Plakát.png

2024. február 27-én a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar Könyvtárában a Művészeti Szakkollégium Irodalmi Tagozata és a Könyvtár közös író-olvasó találkozóján  Sütő Csaba András költővel, szerkesztővel, a SZE Apáczai Kar Neveléstudományi és Pszichológia Tanszék mesteroktatójával beszélgetett irodalmi tevékenységéről Dr. Kurucz Anikó egyetemi adjunktus, irodalmár.

"Sütő Csaba Andrásnak eddig nyolc verseskötete jelent meg. Az író-olvasó találkozón a tanár úr több mint két évtizedes irodalmi munkásságáról esett szó: arról, hogy lírájának poétikai összetettsége hogyan formálódott,  azaz a neoavantgárd vershagyománytól távolodva - az avantgárd nyelv szubverzív potenciálját azonban bizonyos értelemben mindvégig megőrizve - az egyre személyesebb, alanyi költészet felé milyen tematikai, verstechnikai, megnyilatkozásbeli módosulások figyelhetőek meg költészetében. A beszélgetésben kitértek táj és ember szerves összetartozására, a szigetközi táji világ változásaira és az ezt figyelő ember mint szenzibilis médium finom optikájára, valamint a tanár úr kiterjedt irodalomszervezői és szerkesztői tevékenységére. A beszélgetés ideje alatt vetített anyag (a teljesség igénye nélkül) kötetborítók, kézirattöredékek, versrészletek, fényképek bemutatásával illusztrálta egy költői életút poétikai állomásait. A bő kétórás találkozó felolvasással ért véget: Sütő Csaba András három versét olvasta fel az érdeklődő közönségnek." Dr. Kurucz Anikó

"Sütő Csaba András 1979-ben született Győrben, 2016-ig szülővárosában élt. Tanulmányait Győrött, Szombathelyen, Szegeden és Pécsen végezte. Magyar‒történelem szakos tanár, magyar nyelv és irodalom szakos bölcsész és tanár. Tanított általános iskolában, jelenleg egyetemi oktató a győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán. Nagybajcson él.
A Pécsi Tudományegyetem Irodalomtudományi Doktori Iskolájában szerzett abszolutóriumot. A magyar mellett németül, angolul beszél. Kutatásait a kortárs magyar nyelvű költészet területén végzi. Oravecz Imre, Tolnai Ottó, Tőzsér Árpád költészetével foglalkozik. Irodalmi tevékenysége a 2000-es években bontakozott ki. Verseket, kritikákat, tanulmányokat 2002 óta közöl magyarországi és határon túli nyomtatott és online folyóiratokban (Kortárs, Napút, Spanyolnátha, Műhely, Magyar Műhely, Új Forrás, Magyar Napló, Hitel, Irodalmi Jelen, Életünk, Eső, Bárka, Pannon Tükör). Eddig hét verseskötete jelent meg (Spleen [2004]; Szent és érthetetlen [2006]; meredek út [2007]; disintegration [2008]; AURA [2013]; nempróza [2019]; jönnek a házak [2020], megnéztem újra [2021]).Versei, kritikái, tanulmányai magyarországi és határon túli folyóiratokban jelennek meg. A Fiatal Írók Szövetsége, a Magyar Írószövetség, a PEN Club Magyarország, a Radnóti Irodalmi Társaság és Emlékbizottság tagja. A 2004-ben alakult Hermaion Irodalmi Társaság alapító elnöke, jelenleg alelnöke. A 2010-ben indult Ambroozia web-folyóirat alapító szerkesztője, felelős szerkesztő, a kritika rovat vezetője."

Forrás: https://sites.google.com/view/mllk-hu/home/a-kutat%C3%B3csoport-tagjai/s%C3%BCt%C5%91-csaba-andr%C3%A1s