Pályaorientációs és tehetséggondozó programot tart lányoknak a Széchenyi István Egyetem Apáczai-kara

1.jpg

Komplex pályaorientációs és tehetséggondozó programot valósít meg a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kara. A 2023 szeptemberében indult projekt célja, hogy elsősorban a lányok körében növekedjen a műszaki, természettudományi, matematikai és informatikai (MTMI) területeken felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatók aránya.

7f5c56_4ef63ffc101b43cd818612ecdccbd911~mv2.jpg

A mostani projektben az Apáczai-kar oktatói és munkatársai, valamint az egyetem Pályaorientációs és Marketingközpontja olyan ingyenes programokon keresztül ismertetik meg a műszaki-tudományos karriert a pályaválasztás előtt álló lányokkal, akik így élményekkel és gyakorlati tapasztalattal gazdagodnak.

A projektről készült részeletes beszámoló az Egyetem oldalán megtalálható.