Nemzetközi tudományos és módszertani konferencia, Kolomna

A győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Karának 13 tanító és nemzetközi tanulmányok szakos hallgatója, és három oktatója (Dr. Horváth Csaba Sándor, Dr. Varga Balázs és Dr. Lanczendorfer Zsuzsanna) 2019. április 15-e és 22-e között nemzetközi tanulmányúton vett részt Oroszországban. Ennek keretében először Kolomnában jártak, ahol a hallgatók egy konferencia keretében mutatták be egymásnak a szovjet-magyar közös együttélését a magyar emlékezetben, illetve a történelem tantárgy tanításának módszertani újdonságait Magyarországon. A csoport ezt követően Ryazanba utazott, ahol az oktatók nemzetközi konferencián tartottak angol és orosz nyelven előadásokat, majd a hallgatókkal együtt megtekintették a város történelmi örökségét (Pavlov szülőháza, Yesenin lakóháza, Kreml). Emellett elkezdődött a két egyetem közötti kapcsolatfelvétel. A tanulmányút zárásaként Moszkvában ismerkedtek meg a város látványosságaival, történelmi emlékhelyeivel (Kreml, Vörös tér, GUM, Orosz Űrkutatási Múzeum, Kolomenszkoje, metró).

Nemzetközi tudományos és módszertani konferencia: Kolomna-Győr, a jövő tanítóinak együttműködése VIDEO

Tudósítás a Kolomna TV-ben a nemzetközi konferenciáról és a győri Széchenyi István Egyetem látogatásáról VIDEO

Bejelentkezés a 2019/20-as tanév II. félévére 2020. január 29. 06:00 - 2020. február 8. 23:55
Vizsgaidőszak vége 2020. február 1.
Tantárgyválasztási időszak 2020. február 3. - 2020. február 8.
Beiratkozás a 2019/20-as tanév II. félévére 2020. február 6. - 2020. február 7.
AK diplomaátadó 2020. február 7. 14:00 - 15:00