LEGO robotok segítségével tanulják a hulladékfeldolgozást a Gyakorló Iskola diákjai

4.jpg

A Széchenyi István Egyetem és a Büchl Hungária Kft. között létrejött együttműködés egy következő lépése valósult meg 2022. június 7-én az Apáczai Karon. Gyökeres Sándor igazgató és Kövecses Péter megbízott szakértő megtekintette az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola LEGO szakkörös diákjainak tevékenységét. A gyerekek a körforgásos gazdálkodás és a papír útját ismerhették meg a másodlagos fogyasztóktól a szelektív hulladék kezeléséig dr. Lampert Bálint adjunktus bemutatásában, majd a LEGO Spike Essential robotokat  programozták és a segítségükkel végig építették a folyamatot a hulladékudvarba jutástól a válogatásig. A foglalkozást segítették Petzné dr. Tóth Szilvia adjunktus és Reider József mesteroktató, valamint Mészáros Károly a Gyakorló Iskola tanára és Keller Pál tanító szakos hallgató.

GALÉRIA

Hallgatói klubkoncert 2022. október 12.
Hallgatói klubkoncert 2022. október 19.
Elektronikus ZH nap 2022. október 26.
Hallgatói klubkoncert 2022. október 26.