Beszámoló a Szép magyar beszéd verseny kari és országos versenyről

Pintér Stefánia.jpg

Beszámoló a 2021-2022. tanévre meghirdetett, a felsőoktatási intézmények Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd verseny kari válogatóversenyéről

A Kazinczy-díj Alapítványi Bizottság, az Anyanyelvápolók Szövetsége és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ esztergomi képzési helyszínén meghirdette a 2021/2022-es tanévre a felsőoktatási intézmények Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd verseny országos döntőjét, amelynek célja az anyanyelvi nevelés és a beszédkultúra fejlesztése. 2022. április 4-én az Apáczai-kar Dr. Barsi Ernő termében rendeztük a Kazinczyról elnevezett szép magyar beszéd verseny országos döntőjének (2022. május 13., Esztergom) kari szintű válogatóversenyét. A versenyre hat fő jelentkezett; öten a gyógypedagógia, egy fő a tanító szakról. A verseny két fordulóból állt; előbb a szabadon választott szépirodalmi (20-21. század próza- vagy esszészöveg) szöveget, majd a kötelező szöveget (Oravecz Imre: Szemét [részletek]) hallgatta meg a szakemberekből álló zsűri; Dr. Baranyiné dr. Kóczy Judit nemzetközi kapcsolatokért felelős dékánhelyettes, habilitált egyetemi docens, Andrássy Katalin mesteroktató, valamint Szívósné Vásárhelyi Zsuzsanna Kazinczy-díjas tanár. A válogatóversenyt Pintér Stefánia másodéves tanító szakos hallgató nyerte, ő képviseli karunkat és egyetemünket az esztergomi országos döntőben. Felkészítő tanáraik: Dőryné dr. Zábrádi Orsolya és Sütő Csaba András.

Beszámoló a 2021-2022. tanévre meghirdetett, a felsőoktatási intézmények Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd verseny országos versenyéről

2022. május 13-án rendezték Esztergomban a Kazinczyról elnevezett szép magyar beszéd verseny országos döntőjét. Az eseménynek a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központja adott otthont. A Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Kara képviseletében Pintér Stefánia tanító szakos hallgató 3. helyezést ért el, teljesítményét Kazinczy-éremmel jutalmazták. Felkészítését Dőryné dr. Zábrádi Orsolya és Sütő Csaba András végezték.

Belvedere Weeks a Apátúr Sörházban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Belvedere Weeks a Sieger Sport & Gastro Bar-ban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Parliaments of Europe – Europe of parliaments? 2024. május 10. 09:30 - 15:00
Apátúr Sörház főzdelátogatás 2024. május 22. 18:00 - 19:00