Széchenyi István életéről előadás a Széchenyi István Egyetem Apáczai-karán

IMG-8475.jpg

Dr. Brummer Krisztián politológus, jogász, a Sopron Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal vezetője tartott nagysikerű előadást a KÉSZ győri szervezete és a Bencés Diákok Győri Egyesülete (BDGYE) meghívására Széchenyi István életéről és szerelmeiről.

A Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar az Egyetem kulturális társadalmi felelősségvállalása jegyében adott helyet az előadásnak 2023. június 30-án, mely témája miatt számos érdeklődőt, jelenlegi és volt hallgatónkat vonzott.

Győrben az Apáczai-kar Dr. Barsi Ernő díszterme méltó helyszínül szolgált ennek az eseménynek, hiszen e teremben kerültek korábban elhelyezésre a Széchenyi család egyik jeles tagja, Gróf Erdődy Gyuláné Széchényi Emília gróf által festett táblaképek, amelyek többek között Széchenyi Istvánt mint Szent István királyt ábrázolják.
A táblaképekről fényképek és történeti leírás megtalálható a Széchenyi István Egyetem 2011. év őszi Alumni Magazinban, Winkler Csaba sajtótitkár cikkében.

Az előadót dr. Ottófi Rudolfné, a KÉSZ győri szervezetének elnöke köszöntötte és méltatta.

Dr. Brummer Krisztián a legnagyobb magyar, Széchenyi István -egyetemünk névadója- életéről és szerelmeiről beszélt történészi alapossággal és a művelődéstörténeti kutatások iránti elkötelezett hittel.

Az előadást követően dr. Pongrácz Attila dékán, tanszékvezető, egyetemi docens az Apáczai-kar házigazdájaként megköszönte az előadást és kifejezte szándékát, hogy a későbbiekben ezt az értékes kultúrtörténeti kincset az Egyetem tágabb közössége számára is érdemes megosztani.

IMG-8473.jpg  IMG-8470.jpg