Az Apáczai-kar és a Pápai Tankerületi Központ eredményes együttműködése

kép.jpg

Az Apáczai-kar és a Pápai Tankerületi Központ közötti együttműködés új lehetőségeinek feltérképezése és a fejlesztési igények felmérése és megvitatása volt a célja a 2023. december 12-i értekezletnek a kölcsönös előnyök figyelembevételével.

Dr. Pongrácz Attila, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar dékánja és Egyházi Andrea, a Pápai Tankerületi Központ igazgatója az eddig is jól működő kapcsolatot erősítették meg.

A megbeszélésen részt vett az Apáczai-kar szakértője, Takács Miklós; a Pápai Petőfi Sándor Gimnázium igazgatója, Bognár Anita; a Türr István Gimnázium és Kollégium igazgatója, Németh Zsolt és Pozsgai Zsuzsanna tankerületi osztályvezető.

Dr. Pongrácz Attila dékán ismertette a Széchenyi István Egyetem és az Apáczai-kar tevékenységét, képzési portfolióját. Az elmúlt időszak fejlesztései, innovációi közül kiemelte a mikrotanúsítvány kiállításának lehetőségét,  továbbá az osztálykirándulásra érkező középiskolás diákok számára az egyetem bemutatásán túl, élménydús programok és ehhez kapcsolódóan kedvezményes szálláslehetőség biztosítását. Lehetőségként felmerült a tankerületi kollégák számára indítandó képzések megtartásának a lehetősége a pápai tankerület előadó termében.
Megfogalmazódott az Apáczai-kar vezetőjének  és a Pápai Tankerületi Központ vezetőjének részéről is, hogy a Széchenyi Egyetem olyan képzési lehetőségeket biztosít, amelyek a Pápa és a Pápa környéki középiskolai diákok értelmiségivé válásának a letéteményese. A közösen megfogalmazott célokat a tárgyalófelek együttműkődési megállapodásban kívánják rögzíteni a jövőben.

received_2054751011526024.jpeg