Nyitrai magyar anyanyelvű hallgatók ügyvitelszervezői szakmai gyakorlaton

20240219_095806.jpg

A Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával meghirdetett Hunyadi János Ösztöndíjas részképzési programban a Széchenyi István Egyetem fogadott 5 szlovákiai magyar anyanyelvű hallgatót, akik a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karán magyar-szlovák kétnyelvű ügyvitelszervezés alapképzésen végzik tanulmányaikat. Guláš Dániel, Kováčová Karolína, Lauko Ronald, Szabóová Kitti és Szűcsová Natália 2024. február 19. és március 2. időszakban kötelező szakmai gyakorlatuk részeként magyarországi helyszínen valós ügyvitelszervezési helyzetekben ismerkedett a hivatali írott és beszélt szakmai nyelvhasználat, a hivatali levelezés és az az ügymeneti érintkezés magyarországi gyakorlatával, szakmai jellemzőivel. A hallgatókat a Széchenyi István Egyetem és az Uni-Famulus Kft. szervezeti egységei fogadták személyre szabott kiscsoportos szakmai gyakorlati programokkal.  A szakmai gyakorlatot az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kara Nemzetközi Tanulmányok és Kommunikáció tanszéke szervezte a Dékáni Hivatal közreműködésével.

20240219_095403.jpg