MŰTEREM kiállítás

MŰTEREM

kiállítás a Széchényi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar Cziráki Lajos Kiállítótérben, a Talentum Fiatal Alkotókat Támogató Rendezvénysorozatának részeként került megrendezésre. Köszöntőt mondott Dr. Pongrácz Attila az SZE Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar dékán, tanszékvezető, egyetemi docens. Megnyitotta: Derczó Tibor a Győri Tánc- és Képzőművészeti Szakgimnázium intézményvezetője. A kiállítás megnyitóján akkora volt az érdeklődés, hogy a közönség alig fért el a nagy kiállítótérben.

Megtekinthető: 2023. 04. 11-ig Győr, Liszt Ferenc u. 42.

Az itt kiállított munkák és alkotói valamilyen formában a „KISFESTŐ” MŰTEREM-hez, Pápai Miklós festőművész, művésztanárhoz kötődnek. Ebben a tanévben, 25 fő. Életkoruk szerint 10 és 20 év közöttiek.

Növendékeim: 13. évf. festő: Kondor Szonja, Stiller Katarina, Szegvári Tamara, 11. évf. festő: Bak Szonja, Boda Viktória, Borbély Fruzsina, Kovács Eszter, Mózes Alexandra, Schwendtner Luca, Szokodi Csongor.

„Fogadott” növendékek más tanszakokról: 12. évf. grafika: Nagy Zsófia, szobrász: Nádasi Rozália, festő: Szalai Zója, Vass Álmos, 11. évf. szobrász: Szabó Dorka, 9. évf. festő: Kovács Kinga, Németh Raul.

„Külsős” növendékek: volt 13. évf. szobrász Bozsoki Mirtill, 8. évf. Fábián Anna, Fábián Karolina, Farkas Alma, Hunyadi Orsolya, Kövesi Panna, 7. évf. Szokodi Száva, 3. évf. Régely Kata.

A Kisfestő Műterem a Győri Tánc- és Képzőművészeti Szakgimnázium már szűkössé vált festő műterme, ahol mindenki megtalálja a helyét. Új gondolati síkok nyílnak előttük, ahol megtanulhatják az „iskolai kötelező feladatokon” túlmutató, az önálló képalkotás lehetőségét, azok létrehozásához szükséges festészeti anyagokat, korrektúrát, mentorálást.       IMG_12722.jpg              IMG_13192.jpg

Nagy hangsúlyt fektetek a különböző forrásokból megfelelő minőségű és mennyiségű vászon, olajfesték, akril, papírok, vegyszerek… beszerzésére. Folyamatos korrektúrát biztosítok számukra. Alkotásaikról, az egyéni fejlesztési tervek kidolgozásában rendszeres konzultációt tartok Balogh István festőművésszel, az Apáczai Kar mesteroktatójával, -jelen esetben mind a 25-el.

Évente több egyhetes, bentlakásos művésztelepet biztosítok és szervezek számukra, mely lehetőséget ad a folyamatos munkára, az abban való elmélyedésre, csapatépítésre… Volt növendékeim visszajárnak, részt vesznek alkotóként a művésztelepeken egyetemi műteremtársaikkal együtt. Ezáltal a művésztelepeken gyakran alkotnak együtt általános iskolások, művészeti gimnáziumi és egyetemi növendékek. Tapasztalatom szerint ez mindenki számára hozadékot jelent.

Évente több csoportos és egyéni kiállítást rendezek, szervezek, installálok számukra, közreműködésükkel (ez is az alkotás része) a Széchényi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar Cziráki Lajos Kiállítótérben Dr. Pongrácz Attila dékán és Balogh István segítségével.       IMG_13132.jpg           IMG_12922.jpg

Mindez, a Talentum Fiatal Alkotókat Támogatók segítsége nélkül nem valósulhatna meg, úgy, mint: az SZE Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar Dr. Pongrácz Attila dékán, tanszékvezető, egyetemi docens, a kiállításoknak helyt adó támogatásával, a Győri Tánc- és Képzőművészeti Szakgimnázium Derczó Tibor intézményvezetője, teret biztosít a munkánk kiteljesedésében, Rábacsécsény polgármestere Kovács Teodóra, befogadta alkotótáborainkat, Dr. Horváth Nóra a Műhely folyóirat főszerkesztője, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Kar Bölcsészettudományi és Humánerőforrás-fejlesztési Tanszék docense, filozófus, irodalom, mint társművészet és publikáció.       IMG_13042.jpg         IMG_13972.jpg

A növendékek ilyen jellegű mentorálása nagyszerű eredményeket hozott számunkra évek óta: a Magyar Képzőművészeti Egyetem festő, intermédia szakra, a Bécsi Akadémiára, Budapest Metropolitan Egyetem animáció szakra, ELTE Savaria Egyetem vizuális művészet szakra… Budapest „Kisképző”, Győri Tánc-és Képzőművészeti Szakgimnáziumba… kiváló eredménnyel, gyakran maximális pontszámmal kerülnek felvételre.

A jelen kiállítók közül többen megmérettetés előtt állnak, különböző egyetemekre és gimnáziumokba jelentkeztek: Széchenyi István Egyetemen, Design Campus, Magyar Képzőművészeti Egyetem: festő, látványtervező, vizuális művészet, restaurátor szak, Győr Kovács M. Szakgimnázium, Budapest Jelky Iparművészeti Szakgimnázium, Budapest „Kisképző”, Győri Tánc-és Képzőművészeti Szakgimnázium.

Pápai Miklós
festőművész