Mesemondó verseny 2024. április 26-án az ELTE-n

Busa Hanna_mesemondó verseny_ELTE.jpg

Az ELTE TÓK Magyar Nyelvi és Irodalmi Tanszéke április 26-án rendezte meg a XIV. Népek meséi Egyetemi és Főiskolai Mesemondó Versenyt a hazai és a határon túli magyar intézmények hallgatói számára azzal a céllal, hogy a hallgatók az élőszavas mesemondás hagyományát megőrizve közvetítsék a népmese világának gazdagságát, sokszínűségét.

A rendezvényre 19 fő jelentkezett. A mesemondó versenyen az oktatókból, kutatókból, pedagógusokból, a HÖK képviselőjéből álló szakértő bizottság mellé diákzsűri is csatlakozott a Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskolából.

A színvonalas és tartalmas eseményen karunkat Busa Hanna tanító szakos hallgatónk képviselte. Szeretettel gratulálunk neki! Felkészítő tanára: Dr. Kurucz Anikó.