Méhecskés nyelvtanóra

Kép3.png

Egy fantasztikus Bee-bot foglalkozás részesei lehettünk - 2023. február 2- án. Iskolánkba látogatott Petzné dr. Tóth Szilvia az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán és Társadalomtudományi Kar Szakmódszertani Tanszék Tanszékvezető Asszonya.

A főnevekről és a melléknevekről tanultakat ismételtük, gyakoroltuk a méhecske robotok segítségével. Megismerkedtünk a robottal, megtanultuk a mozgásának irányítását. Nagyon gyorsan elsajátítottuk robottal való foglalkozás szabályait.

Nagyon ügyesen és gyorsan kitaláltuk, hogy milyen szavakra gondolt Szilvi néni. Először gondolatban próbáltuk végig vinni a méhecskéket a pályán, majd minden csoporttag irányíthatta a méhecskét. Csoportokban dolgoztunk, de egyénileg is végeztük a feladatokat.  Nagyon izgalmas feladat volt a méhecskékkel eljutni a főnevekhez és a melléknevekhez. Minden szót sikeresen összegyűjtöttünk. Több csoport saját útvonalakat is tervezett és végig is tudta vezetni a méhecskét a kiválasztott úton, a kiválasztott szavakhoz.

Nagyon érdekes foglalkozás volt, nagyon jó volt a méhecskékkel gyakorolni a szavak jelentését!

Köszönjük szépen!                                                       Németh Gáborné Doktor Andrea 3.b osztályfőnök

Kép1.png

Kép2.png