Iskolai stresszkezelés_Gergó Veronika előadás PLAKÁT A3_Logókkal NAGY.jpg

Gergó Veronika, 1973 nyarán született Győrben. Angol és német tanár, Diákrelax terapeuta, Hatha jógaoktató, kismama- és babás jógaoktató, masszőr, Access Bars kezelő, sportedző, valamint két leánygyermek anyukája. Jógaoktatói végzettségét az Asram Jóga és Meditációs Központban szerezte. További életútját jelentősen meghatározó döntése eredményeként 2014 őszén csatlakozott a Himalájai Jóga Tradícióhoz, ahol elvégezte a 3 éves oktatóképzést, és mantrabeavatást is kapott. Hobbija az alternatív gyógyászat: elsősorban a homeopátia, az Ayurvéda és az Új Orvostudomány területén szerzett ismeretei révén igyekszik segíteni a hozzá fordulókat.

Előadásában feltárta az iskolai stresszforrásokat, a lehetséges konfliktishelyzeteket, az emberi tényezők sokaságát. Rávilágított az önismeret és önfejlesztés, valamint a stresszoldás fontosságára, módszereire, a relaxáció, légző- és jógagyakorlatok alkalmazásának jótékony hatásaira a gyermekek és fiatalkörűek körében. Szó esett a nemzetközi és hazai alkalmazás módjairól, gyakoriságáról, és az akreditált képzési lehetőségekről, a Diákrelax Képzés elindulásáról is. Az előadás elején és végén a vendégek gyakorlatban is kipróbálhatták a relaxációs technikát, a légzést és a tudatos lazítást.