LEGO robotok segítségével tanulják a hulladékfeldolgozást a Gyakorló Iskola diákjai

4.jpg

A Széchenyi István Egyetem és a Büchl Hungária Kft. között létrejött együttműködés egy következő lépése valósult meg 2022. június 7-én az Apáczai Karon. Gyökeres Sándor igazgató és Kövecses Péter megbízott szakértő megtekintette az Öveges Kálmán Gyakorló Általános Iskola LEGO szakkörös diákjainak tevékenységét. A gyerekek a körforgásos gazdálkodás és a papír útját ismerhették meg a másodlagos fogyasztóktól a szelektív hulladék kezeléséig dr. Lampert Bálint adjunktus bemutatásában, majd a LEGO Spike Essential robotokat  programozták és a segítségükkel végig építették a folyamatot a hulladékudvarba jutástól a válogatásig. A foglalkozást segítették Petzné dr. Tóth Szilvia adjunktus és Reider József mesteroktató, valamint Mészáros Károly a Gyakorló Iskola tanára és Keller Pál tanító szakos hallgató.

Nordic walking 2024. április 29. 08:00 - 09:00