A Kopp-Skrabski-díj 2023-as jelöltjei között az Apáczai-kar tanársegédje

kep1.jpg

A Kopp-Skrabski-díj 2023-as jelöltjei között az Apáczai Kar tanársegédje

A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány 2017-ben alapította meg a Kopp-Skrabski-díjat, mellyel évről évre azokat a személyeket, házaspárokat és kutatókat ismeri el, akik kiemelkedő tevékenységet végeznek a családokért és a közösségekért az élet legkülönbözőbb területein. A díjat – melyet a „jó emberek Oscarjaként” is emlegetnek – az ismert kutató házaspárról Kopp Máriáról és Skrabski Árpádról nevezték el.

2021-ben Dr. Pongrácz Attila, az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar dékánja részesült a rangos kitüntetésben.

Idén a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány a 35 év alatti tudományos kategóriában Kopp-Skrabski-díjra jelölte Dr. Pátkainé Bende Annát az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar Nemzetközi Tanulmányok és Kommunikáció Tanszékének tanársegédjét, a Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskola PhD-hallgatóját. A díjra jelöléssel „a társadalmi hasznosság és testi-lelki egészségért végzett kiemelkedő jelentőségű, innovatív tudományos eredményét” ismerik el.

A fiatal oktatót és kutatót a következő szavakkal méltatták: „Egészen fiatal kora óta szívügyének tekinti a családot. Korábban a Család- és Ifjúságügyért Felelős Államtitkári Kabinet munkatársa volt, majd 2020-ban gyermekkori célkitűzését megvalósítva, az oktatás és kutatás felé fordult. Tudományos kutatásai középpontjában a családbarát aspektus vizsgálata áll, doktori értekezését a hazai családbarát munkahelyek témájában írja. Rendszeres előadója a témában konferenciáknak, kutatási eredményeiből már több hazai és nemzetközi publikáció született. Célja, hogy kutatásaival hozzájáruljon a családbarát szemlélet elterjesztéséhez. A kutatás mellett precíz és lelkiismeretes oktató, amit hallgatóinak pozitív visszajelzései igazolnak.”

A díjátadót 2023. október 27-én tartották Budapesten, ahol a jelöltek méltatása, példaértékű életútjaik bemutatása után került sor a kitüntetések átadására.  A tudományos díjat végül nem az Apáczai Kar tanársegédjének ítélték oda, ugyanakkor a Kopp-Skrabski-díjra való jelölés önmagában is hatalmas elismerése a fiatal oktató-kutató eddigi munkásságának.

kep2.jpg

kep3.jpg