A Kányádi Sándor versmondó verseny országos döntője 2023. június 03-án

kányádi_döntő_kép2.jpg

A Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Kara által immár harmadik alkalommal szervezett, Kányádi Sándor nevével fémjelzett versmondó és versillusztrációs verseny országos döntőjére 2023. június 3-án került sor a képzés budapesti helyszínén. A produkciókat szakértő zsűri bírálta: Dr. Havas Judit (a verseny fővédnöke, előadóművész, irodalomtörténész), Pécsi Györgyi (irodalomtörténész), Rubold Ödön (színművész), Keszi István (a Magyar Nyelvőr Alapítvány alapítói képviselője). A versenyzők a kötelező Kányádi-verset (a Kőnyomat vagy az Epilógus egy balladához című művet) követően szabadon választott verssel (egy 20. vagy 21. századi magyar költő versével) álltak színpadra. Intézményünket az egyetemi válogatón továbbjutott hallgatók képviselték szép eredménnyel: Pintér Stefánia arany sávos, Szendrei Flóra Viktória ezüst sávos minősítéssel végeztek (mindketten az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar hallgatói), a Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar képviseletében Stanka Renáta Ildikó ezüst sávos, Bernieh Lina bronz sávos besorolást kapott, illetve Blaskó Krisztián Gábor (a Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar hallgatójaként) ezüst sávos minősítéssel szerepelt. A felkészítést Semsák Liza, Szemánné Deme Andrea, Szoboszlai Kiss Katalin, Csányi Csilla, Sütő Csaba András és Kurucz Anikó vállalta.

Hallgatóinknak ezúton is gratulálunk!

Kányádi_döntő_kép1.jpg

Belvedere Weeks a Apátúr Sörházban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Belvedere Weeks a Sieger Sport & Gastro Bar-ban 2024. május 5. 11:00 - 2024. május 19. 12:00
Apátúr Sörház főzdelátogatás 2024. május 22. 18:00 - 19:00