Egyetemek és vállalatok összefogása a munka-magánélet harmónia és a családbarát kultúra érdekében

kép1.jpg

A Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar részvételével alakult meg az az ágazatokon átívelő munkacsoport, amely célja a munka-magánélet harmóniája és a családbarát kultúra terjesztése. A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány Balansz munkaerő-piaci programja szakmai támogatásával megvalósuló "Családbarát Egyetem Partnerség"-ben résztvevő felsőoktatási intézmények és "Az Év Családbarát Vállalata – Mentor Szervezetek" első ízben ültek össze annak érdekében, hogy egymást támogatva, ösztönözve egyre több közös akcióval segítsék az egyetemi munkatársak és hallgatók munka-magánélet harmóniáját, hatékonyan legyenek képesek támogatni a családot tervező, alapító vagy családos munkatársaikat, hallgatóikat és az esélyegyenlőség minél jobb megvalósítását szervezeteikben.

Az élénk és inspiráló találkozón meghatározták az első lépéseket: a meglévő tapasztalatok cseréje, összehangoltan szerveződő, párkapcsolati, kapcsolati, munka-magánélet témájú egyetemi kurzusok indítása, illetve a családbarát gondolat vállalatvezetői előnyeiről, működéséről tartott előadások, műhelymunkák valósulhatnak meg az egyetemeken. Számos jövőbe mutató terv hangzott el, amelyek kidolgozására és megvalósítására önkéntes al-munkacsoportokba tömörülnek majd a cégek és egyetemek családbarát megbízottjai.

Az együttműködő partnerek közös ars poeticája, hogy "Egymás támogatása, a tudásmegosztás és az együttműködés eredményeként megsokszorozódik a közös munka eredménye, nő a tagszervezetek hatékonysága, így egyre élhetőbb, befogadóbb környezetet tudnak teremteni a náluk dolgozók és tanulók számára."

A témában született korábbi kutatásokat, tanulmánykötetek elérhetők itt:

Rákosi Szabolcs
tanársegéd