Budapesten kulturális turisztikai kirándulás 2023. május 02-án

Budapesti kulturális turisztikai tanulmányi kirándulás

a közösségszervezés BA szakon

2023. május 2-án az első és másodéves közösségszervezés szakos hallgatók részt vettek egy kulturális turisztikai kiránduláson, Budapesten, Husz Anikó tanárnő vezetésével.

A Budavári Palota csodáját, a Szent István-termet volt lehetőségük először megtekinteni. Hauszmann Alajos nevéhez köthető a palota átépítése és kibővítése, amely a 20. század elejére Európa egyik legrangosabb uralkodói épületegyüttesévé vált. Hauszmann a magyar iparosmesterek legjobbjait gyűjtötte maga köré, hogy együtt alkossák meg a századforduló magyar iparművészetének remekművét. A helyiség központi eleme, a pirogránit kandalló, mely Zsolnay Vilmos pécsi gyárában készült.

Délután a Városligetben elhelyezkedő, új építésű Magyar Zene Házában épületsétán vettek részt a hallgatók, melynek keretében a japán építész tervei alapján készült épületet csodálták meg. A japán sztárépítész, Sou Fujimoto egy természetközeli, áttetsző üvegépítményt álmodott meg a liget fái közé. Az épület 2019-ben elnyerte Európa Legjobb Középülete, illetve a Legjobb Nemzetközi Középület díját. Sokszínű programkínálatukkal a zene lenyűgöző élményét tárják fel a látogatók előtt. Zenepedagógiai foglalkozásokkal próbálják közelebb vinni a fiatalokat a zene szeretetéhez. A magyar és külföldi népzene, tradicionális és populáris zene, illetve a klasszikus zene értékeinek ápolását, bemutatását küldetésének tekinti a Zene Háza. A földalatti térben egy állandó és egy időszaki kiállítótér kap helyet, több mint 2000 négyzetméteren. A turisztikai kirándulás során az állandó kiállítást nézték meg a közösségszervezés szakos hallgatók, amely az interaktív eszközöknek köszönhetően elképesztő élményt nyújtott.

A program szép példája a KGK és az AK együttműködésének. Husz Anikó, a KGK Turizmus tanszékének adjunktusa aktívan vesz részt a kulturális közösségszervezés szakirány képzésében. A szakmai ismeretek átadását hasznos gyakorlati elemekkel egészíti ki, mint például Győr város turisztikai attrakcióinak bemutatása a terepen. Ezt egészítette ki ebben a tanévben a tanulmányi kirándulás fővárosunkban.