Boldogságkeresés útjai tréning

238.jpg

A Széchenyi István Egyetem is csatlakozott a „Családbarát Egyetem” sorába, így a SZE Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar három oktatója: Barabás Renáta mesteroktató, Bogdányi Mária mentálhigiénés lelkigondozó, evangélikus egyetemi lelkész, dr. Cseri Kinga egyetemi docens eredményesen elvégezte a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom által szervezett „BOLDOGSÁGKERESÉS ÚTJAI” című 25 órás trénerképző tanfolyamot.

A program célja, hogy a Boldogságkeresés útjai című könyvben szereplő ismereteket, kutatási eredményeket gyakorlatok segítségével elmélyítse és élményszerűvé tegye, ezzel használható ismeretekhez juttassa a résztvevőket annak érdekében, hogy felkészült trénerekké válhassanak.

Berényi András klinikai szakpszichológus által vezetett trénerképző kurzuson korszerű lélektani, pedagógiai és mentálhigiénés ismereteket és ezeket elmélyítő gyakorlatokat sajátítottak el a részvevők annak érdekében, hogy tréneri tapasztalatuk eredményét szabadon választható kurzusként a hallgatók számára is elérhetővé tegyék.

A tréning mottója: „Hogyan legyek boldog a kapcsolataimban?”

Prof. Dr. Kopp Mária kutatásai szerint a tervezett és a megszületett gyermekek száma közötti különbség a diplomával rendelkező nők köreiben a legmagasabb. Többek között a tanulmányi idő meghosszabbodása, a szakmai életút megkezdése és kiépítése, a magánélet és karrier összeegyeztetésének nehézsége okozza ezt a különbséget. A „Családbarát Egyetem” program segítséget nyújt a szabadon választott Boldogságkeresés kurzus elvégzésével a nehézségek áthidalásában.

183.jpg

Balról jobbra: Skrabski Fruzsina a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom vezetője, Bogdányi Mária, Cseri Kinga, Barabás Renáta, Berényi András, Újvári Enikő Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom alelnöke

383.jpg