Beszámoló a XXVIII. Apáczai Tudományos Konferenciáról

1.jpg

A XXVIII. Apáczai Tudományos Konferenciát 2024. november 14-én rendezték meg, amelyen a résztvevők a tanulási környezet oktatási minőségre gyakorolt hatását vizsgálták. A több mint 70 előadást felvonultató szakmai programot kiállításmegnyitó és színházi előadás is színesítette.

Az Apáczai-kar tudományos programsorozatán többek közt a tanítóképzéstől a szociológián át a humánerőforrás-fejlesztésig számos tudományág vállalati és intézményi szakemberei vettek részt. A nagyszabású rendezvény keretében 11 szekcióban több mint 70 előadást hallhattak az érdeklődők.

CI9E0013.JPG

A konferencián a jelenléti szekciók mellett a diaszpórában magyar nyelvet és kultúrát tanító szakemberek az online térben találkozhattak. Emellett a húszéves Győri Tanoda Klub „Kihívások és válaszok a tanulás segítésében” címmel egy külön műhelykonferenciát is rendezett, amelyet a SZE SosemArt Egyetemi Színjátszó Társulat előadása színesített.

Az Apáczai-napok életében hagyomány, hogy a szakmai előadásokat művészeti programok kísérik: ezúttal a kar képzőművészettel foglalkozó oktatói – Mile-Tóth Judit ötvösművész, Balogh István és dr. Borbély Károly festőművész, valamint dr. Szunyogh László szobrászművész – alkotásaiból álló kiállítása nyílt meg „Párhuzamos dimenziók” címmel. Pongrácz Mária Hedvig, a Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium tanulója Pierre-Octave Ferroud  Jade c. darabját adta elő.

CI9E0085.JPG

Galéria

Forrás:

https://uni.sze.hu/post/a-tanul%C3%A1si-k%C3%B6rnyezet-hat%C3%A1sair%C3%B3l-sz%C3%B3lt-az-idei-ap%C3%A1czai-napok-a-sz%C3%A9chenyi-istv%C3%A1n-egyetemen

További híradás:
https://www.kisalfold.hu/helyi-kozelet/2024/11/a-tanulasi-kornyezet-hatasairol-szolt-az-idei-apaczai-napok-a-szechenyi-egyetemen

Események