Az ország legjobb Lego robotkonstrukciója a Bits csapatáé

02.jpg

A hétvégén rendezték a FIRST LEGO League globális robotépítő és -programozó versenysorozat magyarországi Nemzeti Döntőjét, amelyen a Robotkonstrukció kategóriában szerzett 1. helyezésével története egyik legjelentősebb eredményét érte el a Bits, a Széchenyi István Egyetem csapata.

01.jpg

A 2023 szeptembere óta a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar és a Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központ anyagi és szakmai támogatásával készülő diákcsapat a versenysorozat tatabányai regionális fordulóján aratott győzelemmel kvalifikálta magát a Nemzeti Döntőre, amelyen 16 csapat vett részt. A rendkívül színvonalas és kiegyensúlyozott mezőnyben ezúttal is a Robotkonstrukció kategóriában emelkedtek ki fiataljaink. Ennek a feladatnak a lényege, hogy a csapatok egy rövid előadás során bemutatják a versenyre készített Lego robot tervezését, programozását és a robot játék menetekre kidolgozott stratégiát. A feladat megoldása során a csapat rendkívüli alapossággal prezentálta a folyamatábrákkal, grafikonokkal és videókkal gazdagon illusztrált, részletes műszaki dokumentációt tartalmazó weblapot. A versenybírók értékelése alapján a Robotkonstrukció kategóriában az ország legjobb csapatának a Bits bizonyult, ezzel története során először ért el kategóriagyőzelmet egy országos versenyen.

02.jpg

A csapat folyamatos fejlődését mutatja, hogy az Innovációs projekt kategóriában is jelentős előrelépést sikerült elérnie a regionális forduló óta eltelt négy hét során. A hangvezérléssel működő autó újabb funkciókkal gazdagodott és egy teljes szoftverfejlesztési folyamatot sikerült megvalósítani. A fentiek mellett kiemelte a zsűri a csapat folyamatos utánpótlásának biztosítását, a feladatmegoldások során tanúsított kreativitást, valamint a csapattagok egymás iránt mutatott tiszteletét.

03.jpg

A Nemzeti Döntőn elért összesített 6. helyezéssel a FIRST LEGO League idei szezonja véget ért a Bits számára, de a csapat már meg is kezdte a felkészülést a következő megmérettetésre, ami a World Robot Olympiad versenysorozaton való részvétel lesz.

04.jpg

A csapat tagjai: Angster Barnabás (Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium), Erdélyi Balázs (Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium), Nagy Zsombor (Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Pintér Dániel (Győri Arany János Angol-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola), Pintér Gábor (Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium), Törös Gergő (Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium), Strider Vivien (Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola). A versenysorozat életkori szabályai miatt Strider Patrik (Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola) még nem vehetett részt a versenyen, de aktívan részt vett a felkészülésben és a versenyen is segítette társait.

A csapat felkészítői: Boros Norbert képzési szakreferens (Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központ), Unger-Trescsik Hanna és Erdélyi András, korábbi csapattag.

Győr, 2024. február 27.

Rákosi Szabolcs tanársegéd