Általános és középiskolás diákok végezték el a Széchenyi István Egyetem robotika képzését

A Széchenyi István Egyetem mikrotanúsítványt nyújtó képzésének záróünnepségén országosan is egyedülálló módon 30 általános és középiskolás diák vehette át a kurzus eredményes elvégzését igazoló tanúsítványt. Az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar és a Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központ együttműködésében megvalósult Robotika, programozás képzés nem csupán a műszaki területek élményszerű bemutatását szolgálja, hanem a Széchenyi István Egyetem „Út a felsőoktatásba” c. programja részeként az intézmény beiskolázási tevékenységeit is támogatja.

fénykép_1.JPG

A Széchenyi István Egyetem által 2023 őszén elindított rövid időtartamú, mikrotanúsítványt nyújtó képzések hallgatói egy-egy részterülethez kapcsolódó speciális ismeretek elsajátítása révén a munkaerőpiacon rövid távon is jól hasznosítható, értékes gyakorlati tudásra tehetnek szert. Némethné Farkas Kata c. egyetemi docens, a Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központ központvezetője elmondta, hogy a mikrotanúsítványos képzések nem csupán felnőtt hallgatók számára nyújtanak előnyöket, hiszen a diákok korai életszakaszban megismerhetik az egyetem különleges világát és az „Út a felsőoktatásba” c. program részeként a kurzusok teljesítése akár egyfajta alapozó évfolyamként is értelmezhető. A központvezető kiemelte az egyetem szervezeti egységei között megvalósuló hatékony együttműködést és azt, hogy az eddig megvalósult mikrotanúsítványt nyújtó képzések közül két nagysikerű is az Apáczai Karon valósult meg.

Dr. Pongrácz Attila, az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar dékánja az elismerések átadásakor emlékeztetett a technológia mögött rejlő emberi tudás fontosságára és a most zárult kurzus közösségépítő erejére, valamint kifejezte abbéli reményét, hogy a képzés résztvevőit néhány éven belül egyetemünk polgárai között üdvözölhetjük.

fénykép_3.JPGBoros Norbert a LEGO robot programozás mikroképzés vezetője elmondta, hogy a jellemzően általános iskola alsó tagozatába járó diákok többek között motorok és szenzorok használatával foglalkoztak és olyan vezérlés szerkezeteket ismertek meg, mint a szekvencia, a szelekció és az iteráció. Kimagasló teljesítményüknek köszönhetően a Robotika, programozás nevű, 5 kredit értékű egyetemi tantárgy tartalmait sajátították el, ami jelentősen megkönnyíti tanulmányaikat, ha néhány év múlva a Széchenyi István Egyetem informatikai képzéseit választják.

fénykép_4.JPG

Győr, 2024. március 6.

 

Rákosi Szabolcs
tanársegéd
Széchenyi István Egyetem
Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar
Bölcsészettudományi és Humánerőforrás-fejlesztési Tanszék

Fotók: Nemes Zsolt, Széchenyi István Egyetem Műszaki Fejlesztési és Üzemeltetési Igazgatóság, Egyetemi Informatikai Központ

Események

Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00
NFI Filmklub - Ternovszky Béla: Macskafogó 2024. május 6. 18:00 - 20:00
Apátúr Sörház főzdelátogatás 2024. május 8. 18:00 - 19:00
Parlamentek Európában 2024. május 9. 13:00 - 17:40