Aktív apáczais rendezvény a kamarai HR konferencián

fénykép_02.JPG

Aktív apáczais részvétel a kamarai HR konferencián

Kultúrák harca – HR stratégia az átalakuló világban címmel rendezte meg 2023. őszi HR konferenciáját a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, egyetemünk oktatóinak és hallgatóinak aktív részvételével.

A nívós szakmai rendezvény lebonyolításában a hagyományoknak megfelelően főszerepet játszott dr. Konczosné Prof. Dr. Szombathelyi Márta, a Széchenyi István Egyetem Kautz Gyula Gazdaságtudományi Kar Vezetéstudományi és Marketing Tanszék egyetemi tanára. A konferencia résztvevői pódiumbeszélgetés során ismerhették meg a régió vezető HR szakembereinek tapasztalatait a munkaerő megszerzésének és megtartásának innovatív lehetőségeiről. Ezt követően olyan aktuális szakmai kérdéseket jártak körül, mint a harmadik országbeli munkavállalók foglalkoztatásának kihívásai, a tehetségmenedzsment és a kulcsemberek megtartása, az innovatív toborzási és kiválasztási gyakorlatok, valamint a diákmunka.

A World cafe módszerrel megvalósult szakmai beszélgetések az Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar emberi erőforrás tanácsadó mesterszakos hallgatóinak aktív közreműködésével zajlottak. A jövő szakemberei dr. Pongrácz Attila dékán, tanszékvezető, egyetemi docens, az emberi erőforrás tanácsadó MA szak szakfelelőse, valamint dr. Nagy Zsolt, a Szakmódszertani Tanszék egyetemi adjunktusa és Rákosi Szabolcs, a Bölcsészettudományi és Humánerőforrás-fejlesztési Tanszék tanársegédje vezetésével vettek részt a konferencián. A régió sikeres HR szakemberei között számos apáczais alumnit köszönthettünk, ami jól mutatja a karon zajló képzés munkaerő-piaci értékét.