Horváth László, az Apáczai-kar könyvtárosa Kisalföldi Könyvtáros-Díjban részesült
Szeretettel gratulálunk kedves kollégánknak, Horváth Lászlónak, aki szakmai pályafutásának elismeréseként a Kisalföldi Könyvtáros-Díjat vehette át, aki 1989 novembere óta dolgozik az Apáczai-kar könyvtárában.
Horváth László 1989-ben, levelező tagozaton végzett a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola történelem–könyvtár szakán. Már 1981–1986 között a Kisfaludy Károly Megyei Könyvtárban dolgozott. Ezt az időszakot csak a katonaévek szakították meg. Következő munkahelyén, a győri Gárdonyi Géza Általános Iskolában történelem szakos tanárként és könyvtárosként tevékenykedett. Innen a Balázs Béla Általános Iskolába vezetett az útja, ahol iskolai könyvtárosként végezte a munkáját. 1989 novembere óta dolgozik az Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskola könyvtárában. Az intézmény neve az elmúlt 35 évben számtalanszor változott, de Horváth László mindvégig a könyvtár megbízható, oszlopos tagjai közt maradt. Munkáját elismerték, megbecsülték a könyvtár és a kar vezetői is, 2003-ban „Főiskoláért Díj”-ban részesült.
Tájékoztató könyvtárosként mély, szerteágazó tudásával, olvasottságával támogatja az egyetemi polgárok kutató munkáját, akár apróságnak tűnő kérdések megfejtéséről, akár témakutatásról, bibliográfia készítéséről van szó. Az ő nevéhez fűződik az évtizedek óta épített pedagógiai, gyógypedagógiai jellegű folyóiratcikk gyűjtemény elindítása és tudatos építése. Alapos ismeretekkel gondozza az Apáczai Kar és jogelőd intézményeinek történeti iratait, dokumentumait őrző Pedagógiai Gyűjteményt és a helyi levéltár anyagát. Lacit nagyon kedvelik a kollégái, hiszen rendkívüli műveltsége, szerteágazó tudása ellenére is szerény, segítőkész, megbízható ember, jó csapattag. Korábbi munkahelyein is jó szívvel gondolnak vissza rá a régi munkatársai.
Horváth László nemcsak a könyvtári munkájában elkötelezett, hanem személyes érdeklődéstől vezérelve kutat és publikál is folyamatosan. Az Erdélyi Szépmíves Céh irodalmi kapcsolatait vizsgálta Győr–Moson–Pozsony és Sopron vármegyével az 1930-as években. Ebből a munkából tanulmány is született, az Arrabona – Múzeumi közlemények című kiadványban. A Névtani Értesítőben pedig egy másik kutatás eredményeit publikálta Egy józsefvárosi bérház női cselédeinek keresztnevei a 19–20. században címmel. A Polymatheia Művelődés- és neveléstörténeti folyóiratban Az igazgatótanács és a szakfelügyelet a Győri Állami Tanítóképző-Intézet életében 1875–1948 között a látogatási könyvtükrében címmel jelent meg írása. Ezenkívül a Kisalföld napilapban és kari kiadványokban is gyakran publikált. Tudása, elkötelezettsége, szakmai alázata figyelemre és elismerésre méltó. Mindez kimagasló emberi tulajdonságaival ötvözve érdemessé teszik Őt erre a díjra.
További híradás, forrás: https://www.gyoriszalon.hu