Első helyen jutott nemzeti döntőbe a Bits, a Széchenyi István Egyetem robotprogramozó diákcsapata

A tatabányai Edutus Egyetemen rendezték a FIRST LEGO League robotépítő és -programozó világverseny nyugat-dunántúli regionális fordulóját. A Széchenyi István Egyetem képviseletében versenyző Bits csapata végig kiegyensúlyozott, magas színvonalú versenyzéssel összetett 1. helyezést ért el, ezzel bejutott a versenysorozat februári nemzeti döntőjébe.
fénykép_01 (1).JPG
A Lego robotprogramozó verseny Challenge kategóriájában világszerte 9-16 éves diákokból álló csapatok mérik össze tudásukat. A különleges pályaorientációs projekt játszva tereli a diákokat a STEM tudományterületek világa felé, egyedisége abban rejlik, hogy a technikai versenyszámok mellett napjaink nagy társadalmi kihívásaival összefüggő kutatásokra hívja a versenyző diákcsapatokat és a jövő munkaerőpiacán különösen fontos kompetenciákat fejleszt.

Egyetemünk csapatának tagjai a komplex verseny minden feladatát hatékonyan és eredményesen oldották meg: Alapértékek és Robotjáték kategóriában 3. helyezést értek el, az Innovációs projekt bemutatása során 2. helyen végeztek, míg a Robot konstrukció versenyszámot megnyerték, így az összetett 1. helyen végeztek.

fénykép_02.JPG

A Bits 2023. szeptember óta működik a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán- és Társadalomtudományi Kar és a Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központ anyagi és szakmai támogatásával, a csapat tagjai az Egyetem Robotika, programozás mikrotanúsítványt nyújtó képzésének aktív hallgatói.fénykép_03.JPG
A csapat tagjai: Angster Barnabás (Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium), Erdélyi Balázs (Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium), Nagy Zsombor (Écsi Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola), Pintér Dániel (Győri Arany János Angol-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola), Pintér Gábor (Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium), Törös Gergő (Győri Szakképzési Centrum Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium), Strider Vivien (Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola). A csapat egységét jól mutatja, hogy a versenysorozat szigorú életkori szabályai miatt Strider Patrik (Győri Kölcsey Ferenc Általános Iskola) a jelenleg zajló szezon során még nem lehet regisztrált csapattag, de így is aktívan részt vett a felkészülésben és a versenyen is segítette társait.

A csapat felkészítői: Boros Norbert képzési szakreferens (Felnőttképzési és Kompetenciafejlesztési Központ), Unger-Trescsik Hanna és Erdélyi András, korábbi csapattag.

Győr, 2024. január 29.

Rákosi Szabolcs tanársegéd