A Kárpát-medence történelmi borvidékei 2. - Pannonhalmi borvidék

Pannonhalmi borvidék.jpeg

A Kárpát-medence történelmi borvidékei II.

2019 decembere után 2022. április 26-án másodízben adott otthont a Széchenyi István Egyetem Apáczai Kara a Kárpát-medence történelmi borvidékei-sorozatnak. Ezúttal a Pannonhalmi borvidék mutatkozott be. Ezen belül is a Pannonhalmi Főapatsági Pincészet tette tiszteletét a Karunkon. Korsós Tamás idegenforgalmi  asszisztens prezentálta a gasztrokulturális est alkalmával a pincészet prémium borait (Tricollis rosé, Sauvignon Blanc, Prior fehér, Hemina fehér, Pinot Noir, Infusio). A szép számban megjelent hallgatóság az egyedi ízvilág mellett a Kárpát-medencei történelmi borvidékeiről, a Pannonhalmi borvidékről és az apátság borkulturális hagyományairól is sok érdekességet hallhatott. A Bölcsészettudományi és Humánerőforrás-fejlesztési Tanszék égisze alatt megvalósuló rendezvényt a szervező, Dr. Horváth Csaba Sándor, az Apáczai Kar oktatója és Dr. Pongrácz Attila dékán nyitotta meg, létrejöttét a Széchenyi István Egyetem, az Apáczai Kar és Pannon Famulus Kft. támogatta. 2022 őszén a tervek szerint a Somlói borvidék „látogat el” intézményünkbe.

Football Forum Hungary 2024 2024. április 22. 00:00 - 2024. április 24. 23:00
Török Vacsora Est - Sieger Gasztroélmény 2024. április 26. 18:00 - 22:00