„Megúszni a napot vagy megélni az életet?!” (Ez a kérdés, Te választasz!)
Dr. Pető György pszichológus, a REJUNIVA Kft. igazgatója tartott előadást az egyetemi hallgatóknak a Széchenyi István Egyetem Apáczai-karán 2025. február 13-án az Értékek és kihívások válaszható kurzus keretén belül Az idősödő társadalom és munka világa – Generációk torlódása témakörben. Az interdiszciplináris összefüggéseket bemutató, mély, de mégis életszerű előadást Dr. Vehrer Adél habilitált egyetemi docensnek, a REJUNIVA Kft. tudományos vezetőjének interaktivitáson alapuló, gyakorlatorientált feladatai színesítették.
A REJUNIVA Kft. az idősödő emberek számára kínál autentikus életminőséget, azaz az élethosszig tartó tanulás lehetőségét kiaknázva a mentális és a fizikai fittséget szolgáló fejlesztő együttműködésre épül. A SZINÉDZSEREK – szenior tinédzserek – életútját kísérik annak érdekében, hogy sikeres, alkotó, teljes értékű évtizedeket élhessenek meg.
Dr. Pető György pszichológus a generációk idővonalán haladva (Veterán generációtól az Alfa generációig) mélyrehatóan bemutatta és elemezte a munkával kapcsolatos értékrend folyamatos változását. Az előadó az eltartottsági ráta kontextusában a gyermekkorúak és az időskorúak eltartottsági rátájának alakulását vizsgálta a jelen helyzet és az előrevetíthető jövő fényében. A hazai és nemzetközi kutatási eredményeket differenciált, elmélyült reflexióval megközelítő előadás a Pozitív pszichológia tükrében a boldogság központi fogalmát sokrétűen körbejárta. A hasznosságon alapuló, pszichológiai immunitásra épülő célvezérelt élet autentikus voltának jelentősége egyértelműen kirajzolódott a bemutatott téma által.