Tudományos diákköri tevékenység a Karon

Az Apáczai Kar az oktatásban szerzett több mint kétszáz éves tapasztalata alapján vesz részt a régió felsőfokú szakemberképzésében. Miközben őrzi és emeli az oktatás színvonalát, folyamatos megújulási szándék vezérli. Ezt jelzi az egyre gazdagodó képzési kínálat.

Az Apáczai Csere János Karon a tudományos diákköri keretben megvalósuló tehetséggondozás feladata a szemléletformáláson túl a tudományos munkát végző hallgatók motiválása, bekapcsolásuk a Kar intézeteihez kötődő tizenöt szakmai-tudományos műhely kutatásaiba.

Az Apáczai Csere János Kar Tudományos Diákköre a hallgatók kutatótevékenységét segíti képzésekkel, kutatásmódszertani kurzusokkal és az eredmények közzétételével. Intézményünkben 2002-es tanév óta működik Tudományos Diákköri Bizottság, amely koordinálja a Tudományos Diákkör munkáját.

A kar a pályázati keretek függvényében lehetőséget biztosít hallgatók kutatási-művészeti munkájának támogatására, tehetséggondozási tevékenységre, műhelymunkára. A kutatóműhelyek tevékenységeik keretében kiemelt figyelmet fordítanak például a nyelvi tudatosság, a többnyelvű és interkulturális nevelés módszertani, oktatáselméleti hátterének vizsgálatára, nyelvi tantárgypedagógiai tartalomfejlesztő kutatásokra, szaknyelvi-, fordítástudományi kutatásokra. 2015-ben hallgatóink két különdíjjal tértek haza az OTDK pécsi, sporttudományi szekciójából.

A sikerekhez hozzájárultak azok a humánbiológiai és terhelésélettani vizsgálatok, testösszetétel vizsgálatok fiatal- és középkorú felnőttek körében, melyeknek elvégzése és elemzése a sporttudományi szakmai műhely elsődleges feladata. A szociológiai és tanulásmódszertani területen elért OTDK-sikerek miatt, az NTP keretében elnyert projekt egyik komponenseként a hallgatók előadásaiból elkészült az Apáczai Bagoly Digitális Almanach (ABDA) 2015/1-es száma. A gyógypedagógia, a sporttudományok és a humánerőforrásfejlesztés területén hallgatóink szakmai konferenciákon mutathatták be kutatási eredményeiket.

A kari TDK elnöke Dr. Horváth Nóra, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Intézet adjunktusa.

e-mail: horvath.nora@sze.hu

További hírek és aktuális pályázatok IDE kattintva elérhetők!

Nyári ügyeleti rend 2017. július 27. 00:00 - 2017. augusztus 20. 23:00
Munkaszüneti nap 2017. augusztus 20. 00:00 - 23:55
Központi áramszünet 2017. augusztus 25. - 2017. augusztus 26.
Tantárgyválasztás a 2017/2018. tanév első félévére 2017. augusztus 28. 06:00 - 2017. szeptember 2. 23:55